MetaNews обобщава поредната натоварена седмица в метавселената.
Тази седмица разсъждаваме дали метавселената ще бъде бягство от реалния свят, или просто ще ни предложи още от същото.
Метавселената е успокояваща
Неотдавнашно проучване на Ipsos установи, че хората, които се борят със своята идентичност, намират метавселената за по-сигурно място. Макар че метавселената може да предложи някои трохи утеха на тези, които се борят в реалния свят, Ipsos нарече това развитие „потенциално тревожно“.
Една част от проучването показва, че 71 % от хората се чувстват по-комфортно да бъдат автентичната си същност в метавселената, отколкото в реалния свят.
В крайна сметка най-добрата причина да посещавате метавселената може да е, че реалният свят кара някои хора да се чувстват напълно разбити.
Колкото повече се променят нещата
Понякога колкото повече се променят нещата, толкова повече си остават същите. Дори когато някои хора бягат в метавселената, за да избягат от реалния свят, други намират начини да пресъздадат стария свят в новия.
Понякога обаче това може да не е нещо добро. Както съобщихме в събота, има все повече доказателства, че класовите структури се възпроизвеждат във виртуалното пространство.
Метавселената на Нийл Стивънсън
Нийл Стивънсън, който въвежда термина „метавселена“ в романа си „Снежна катастрофа“ от 1992 г., смята, че превръщането на виртуалния пейзаж в реалност може да не е лесно. Стивънсън твърди, че неговата визия за метавселената ще надживее всичко, което Марк Зукърбърг успее да създаде.
WiFi проследяване на тялото
Възможно е да е намерено ново приложение на WiFi – проследяване на тялото в метавселената. Това твърдят изследователи от университета Carnegie Mellon, които заявяват, че „обикновените WiFi антени [или 1D сензори] могат да се използват като единствен източник на активно отчитане за проследяване на фини човешки движения в стая“.
Въпреки че технологията може да има положителни ползи за взаимодействието с виртуалните светове, последиците за сигурността не са много приятни за разглеждане